Strefa Wisły

Raport przed derbami

Wielkimi krokami zbliżają się 190 Derby Krakowa. Każdy wie jak dla każdego Wiślaka ważny jest ten prestiżowy pojedynek. "Niektórzy zawodnicy z potrzeby chwili bedą występować na innych pozycjach niż ich nominalne." Przy brakach kadrowych słowa trenera Moskala nie napawają optymizmem.

bury derby

Najprawdopodobniej w derbowym meczu nie wystapi Łukasz Burliga, który narzeka na mięsień przywodziciela. Decyzja zapadnie po czwartkowym treningu. W przypadku absencji Burego, na prawą obronę wróci Jovic, a jego miejsce na prawym skrzydle zajmie Boguski.

dg

Na drugim skrzydle nie pojawi się Donald Guerrier. Mimo, że już wrócił z turnieju rozgrywanego w USA, trener Moskal stwierdził że Donald potrzebuje czasu na aklimatyzację.

Choć nasza defensywa prezentuje się w miarę solidnie, to największą bolączką jest kreowanie sytuacji bramkowych. Dlatego na pytanie o zbyt głębokiej grze Popovicia, popularny "Kaziu" liczy na odblokowanie się Denisa i wymaga od niego większej kreatywności i wykańczania akacji. "Myślę, że to w sobie gdzieś ma. Musimy wykorzystać w pełni jego potencjał" - mówi szkoleniowiec Wisły. Tomasz Cywka zagrał z Górnikiem bardzo ofensywnie, z dobrej strony zaprezentował się również Crivellaro. Czy trener szuka dla nich nowych pozycji? "Rafael nie jest zawodnikiem, który bedzie grał w ataku. Jednak nie wykluczam pewnych zmian. Z kolei miejsce Cywki jest na środku pola, ale nie tak blisko napastnika."

Jeśli patrzy się na ostatnie zdobycze bramkowe Wisły ciężko być optymistą. Cracovia nie przegrała 10. ostatnich spotkań ligowych. Jej forma jest pewną zagadkę, gdyż jej przeciwnikami były drużyny z niższej półki, ale dzięki tej imponującej passie mają na pewno silniejszą psychikę.

Pierwszy raz od wielu lat nie będziemy faworytami w tym meczu. Może to ściągnie presję z zawodników i zagramy jak za dawnych dobrych lat. Oby.

 

Back to Top